DZISIAJ JEST
CZWARTEK 21 WRZEŚNIA
Św. Mateusza Ewangelisty
Bł. Marka z Modeny
Św. Mateusza Ewangelisty
Bł. Marka z Modeny
Imieniny obchodzą:
Janusz, Hipolit, Mira
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

„Wspomagane samobójstwo” możliwe w Waszyngtonie. Coraz więcej takich miejsc na mapie USA

Data publikacji: 2017-02-22 07:00
Data aktualizacji: 2017-02-22 08:32:00
 „Wspomagane samobójstwo” możliwe w Waszyngtonie. Coraz więcej takich miejsc na mapie USA
fot. PHOTOPQR/VOIX DU NORD

Stolica USA – Waszyngton D.C. - stała się siódmym miejscem w Stanach Zjednoczonych, w którym zalegalizowano tak zwane „wspomagane samobójstwo”. Zabijanie osób, które nie chcą dłużej żyć np. z powodu ciężkiej choroby lub depresji dopuszczalne jest także w stanach: Kalifornia, Kolorado, Oregon, Vermont, w Waszyngton i Montanie.


Ustawa Home Rule z 1973 daje Kongresowi uprawnienia do unieważnienia prawa przyjętego przez władze miasta w Dystrykcie Kolumbii (Waszyngton D.C.) w określonym terminie po jej przyjęciu przez odpowiednie organy samorządowe. Jednak Kongres USA tego nie zrobił. W rezultacie prawo wcześniej zaproponowane przez władze stolicy zostało przyjęte i weszło w życie.

 

W dniu 13 lutego The Oversight Comittee z Kongresu na czele z kongresmenem Bradem Wenstrupem wnioskował o poddanie uchwały miasta pod głosowanie w Kongresie USA w celu odrzucenia przepisów zezwalających na wspomagane zabijanie pacjentów. Pod wnioskiem zebrano podpisy 60 deputowanych.

 

Kongres miał czas zagłosować nad nią do 17 lutego. Jednak ostatecznie wniosek o odrzucenie uchwały nie został poddany pod głosowanie. Stąd uchwała władz Dystryktu Kolumbii weszła w życie.

 

- Jest mi bardzo przykro, że pro-life Kongres nie zdecydował się działać w tej sprawie – ubolewała Melissa Ortiz, założycielka organizacji Principal of Able Americans. Podziękowała także kongresmenom, którzy próbowali poddać odpowiedni wniosek pod głosowanie w Izbie Reprezentantów.

 

Obrońcy życia z organizacji Family Research Council wyrazili nadzieję, że Kongres uchyli nowe prawo w trakcie głosowania nad budżetem. - FRC jest bardzo rozczarowane, że Kongres nie skorzystał ze swojego uprawnienia konstytucyjnego, by zablokować nowe prawo dopuszczające wspomagane samobójstwo w Dystrykcie Kolumbii – mówiła dyrektor FRC Arina Grossu. Dodała, że tzw. wspomagane samobójstwa zagrażają życiu ubogich, chorych, niepełnosprawnych i starszych osób.

 

 

Źródło: lifesitenews.com., AS.
 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
wmo
Co za sugestywne użycie strony biernej: '...wniosek o odrzucenie uchwały nie został poddany pod głosowanie'. Konkretne osoby wykonały konkretne zadanie! I tyle. Niech robią tak dalej, to aborcyjni mordercy i wspomagacze samobójców ostatecznie rozwiążą kwestię istnienia USA. Nie potrzeba rosyjskich rakiet balistycznych. Imperium rzymskie zgniło i zapadło się od środka. Tak będzie z imperium amerykańskim. To kwestia czasu...
Slawomir Tomasz Roch
Cyqilizacja smierci rozwija skrzydla, to cos dla wdpolczesnych hierarchow i papieza Franciszka takze. Wszak wzieli klucze Krolestwa Bozego!
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.