DZIŚ JEST:   21   KWIETNIA   2018 r.

Św. Anzelma, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Jan Ordyński w TOK FM: nie wiem, czy generał Kiszczak nie zastrzeliłby swojej żony

 Jan Ordyński w TOK FM: nie wiem, czy generał Kiszczak nie zastrzeliłby swojej żony
Fot.: Radoslaw NAWROCKI / FORUM

W czwartkowym „Poranku” Radia TOK FM z troską nad sytuacją w Polsce pochylało się arcysalonowe towarzystwo pod światłym kierownictwem redaktor Janiny Paradowskiej. W olbrzymią konsternację wprawiły rozmówców słowa Jana Ordyńskiego dotyczące Kiszczaka i jego ewentualnej reakcji na ujawnienie przez żonę prywatnego archiwum szefa bezpieki.


Wśród zaproszonych przez TOK FM gości znaleźli się obok Jana Ordyńskiego, Adam Szostkiewicz z „Polityki” oraz prof. Janusz Czapiński.

 

Po rytualnym znęcaniu się nad premier Szydło, Prawem i Sprawiedliwością oraz „wszechwładnym” Jarosławem Kaczyńskim szacowne grono zajęło się IPN i sprawą ujawnienia teczki „Bolka” oraz innych dokumentów z szafy Kiszczaka.

 

W pewnym momencie wyraźnie poirytowana redaktor Janina Paradowska kpiąco pytała: „czy będziemy już wkrótce stawiać Kiszczakowi pomniki za to, że obalił komunę?”. To retoryczne pytanie puszczone w eter spotkało się z zaskakującą reakcją Jana Ordyńskiego, który powiedział: „Nie wiem co Kiszczak na zachowania swojej żony. Nie wiem, czy nie wyjąłby pistoletu i ją zastrzelił gdyby się dowiedział”. Ordyński został natychmiast skarcony przez prowadzącą: „tu nie wygłaszamy takich uwag”.

 

Na szczególną uwagę zasługuje pytanie prowadzącej o ewentualne stawianie pomników Kiszczakowi – od kiedy to „człowiek honoru” już na hołdy i uznanie nie zasługuje?

 

 

luk

 

 

 

 

 


DATA: 2016-02-25 12:21
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tego typa nie ma już chyba w telewizji. Specjalista od zadawania pytań poprzedzając je odpowiedzią. ZDOLNIACHA.
ponad 2 lata temu / Zakon
 
Tak naprawdę, to Kiszczak mógłby powiedzieć, że obalił jednoosobowo komunizm. Wałęsa robił tylko to, na co mu Kiszczak pozwolił. Tak to wyglądało. A Kiszczak pozwalał na tyle, na ile towarzysze z UB/SB mogli spokojnie pozamieniać legitymacje partyjne/służbowe na książeczki czekowe. W sumie Kiszczak był tu jakiś uczciwszy - bo był zimny. A Pan Jezus mówił: bodaj byś był zimny albo gorący... Wałęsa to tylko pionek, figurant, któremu się wydaje, że cokolwiek sam zrobił. Komunie się pieniądze skończyły, więc odegrano szopkę tak, żeby nikomu z czerwonych zbrodniarzy włos z głowy nie spadł a Wałęsa tylko był facetem do pokazywania tłumom. To wszystko.
ponad 2 lata temu / Pokręć
 
Dobrane towarzycho. Szkoda, że nie obowiązuje w Polsce kara śmierci za zdradę polskiego narodu.
ponad 2 lata temu / sprawiedliwy
 
Widać, że aktorzy tej gry dla tłumów dalej odstawiają teatrzyk na użytek bardziej znaczących animatorów życia nad Wisłą... cdn.
ponad 2 lata temu / wmo
 
Kiszczakowi to bym nie stawiałbym pomnika, ale jego żonie jakiś mały to i mógłbym. Można powiedzieć że ona - w końcu obaliła postkomunizm.
ponad 2 lata temu / Jan
 
Jest to bolesne, ale pomniki bardziej należą się Kiszczakowi niż Wałęsie. Kiszczak przynajmniej grał w otwarte karty. Każdy wiedział kim jest i jakie interesy realizuje. A Wałęsa? Komu służył i gdzie są jego teczki za okres od 1976 roku? Jak sam mówił był przeciw komunie, a właściwie za:)
ponad 2 lata temu / WojtekP
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.