DZISIAJ JEST
PONIEDZIAŁEK 21 SIERPNIA
Św. Piusa X, papieża
Św. Apolinariusza
Św. Piusa X, papieża
Św. Apolinariusza
Imieniny obchodzą:
Joanna, Kazimiera, Wiktoria
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Jan Ordyński w TOK FM: nie wiem, czy generał Kiszczak nie zastrzeliłby swojej żony

Data publikacji: 2016-02-25 12:00
Data aktualizacji: 2016-02-25 12:21:00
 Jan Ordyński w TOK FM: nie wiem, czy generał Kiszczak nie zastrzeliłby swojej żony
Fot.: Radoslaw NAWROCKI / FORUM

W czwartkowym „Poranku” Radia TOK FM z troską nad sytuacją w Polsce pochylało się arcysalonowe towarzystwo pod światłym kierownictwem redaktor Janiny Paradowskiej. W olbrzymią konsternację wprawiły rozmówców słowa Jana Ordyńskiego dotyczące Kiszczaka i jego ewentualnej reakcji na ujawnienie przez żonę prywatnego archiwum szefa bezpieki.


Wśród zaproszonych przez TOK FM gości znaleźli się obok Jana Ordyńskiego, Adam Szostkiewicz z „Polityki” oraz prof. Janusz Czapiński.

 

Po rytualnym znęcaniu się nad premier Szydło, Prawem i Sprawiedliwością oraz „wszechwładnym” Jarosławem Kaczyńskim szacowne grono zajęło się IPN i sprawą ujawnienia teczki „Bolka” oraz innych dokumentów z szafy Kiszczaka.

 

W pewnym momencie wyraźnie poirytowana redaktor Janina Paradowska kpiąco pytała: „czy będziemy już wkrótce stawiać Kiszczakowi pomniki za to, że obalił komunę?”. To retoryczne pytanie puszczone w eter spotkało się z zaskakującą reakcją Jana Ordyńskiego, który powiedział: „Nie wiem co Kiszczak na zachowania swojej żony. Nie wiem, czy nie wyjąłby pistoletu i ją zastrzelił gdyby się dowiedział”. Ordyński został natychmiast skarcony przez prowadzącą: „tu nie wygłaszamy takich uwag”.

 

Na szczególną uwagę zasługuje pytanie prowadzącej o ewentualne stawianie pomników Kiszczakowi – od kiedy to „człowiek honoru” już na hołdy i uznanie nie zasługuje?

 

 

luk

 

 

 

 

 

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
Zakon
Tego typa nie ma już chyba w telewizji. Specjalista od zadawania pytań poprzedzając je odpowiedzią. ZDOLNIACHA.
Pokręć
Tak naprawdę, to Kiszczak mógłby powiedzieć, że obalił jednoosobowo komunizm. Wałęsa robił tylko to, na co mu Kiszczak pozwolił. Tak to wyglądało. A Kiszczak pozwalał na tyle, na ile towarzysze z UB/SB mogli spokojnie pozamieniać legitymacje partyjne/służbowe na książeczki czekowe. W sumie Kiszczak był tu jakiś uczciwszy - bo był zimny. A Pan Jezus mówił: bodaj byś był zimny albo gorący... Wałęsa to tylko pionek, figurant, któremu się wydaje, że cokolwiek sam zrobił. Komunie się pieniądze skończyły, więc odegrano szopkę tak, żeby nikomu z czerwonych zbrodniarzy włos z głowy nie spadł a Wałęsa tylko był facetem do pokazywania tłumom. To wszystko.
sprawiedliwy
Dobrane towarzycho. Szkoda, że nie obowiązuje w Polsce kara śmierci za zdradę polskiego narodu.
wmo
Widać, że aktorzy tej gry dla tłumów dalej odstawiają teatrzyk na użytek bardziej znaczących animatorów życia nad Wisłą... cdn.
Jan
Kiszczakowi to bym nie stawiałbym pomnika, ale jego żonie jakiś mały to i mógłbym. Można powiedzieć że ona - w końcu obaliła postkomunizm.
WojtekP
Jest to bolesne, ale pomniki bardziej należą się Kiszczakowi niż Wałęsie. Kiszczak przynajmniej grał w otwarte karty. Każdy wiedział kim jest i jakie interesy realizuje. A Wałęsa? Komu służył i gdzie są jego teczki za okres od 1976 roku? Jak sam mówił był przeciw komunie, a właściwie za:)
Piotr
Podoba mi się zdanie które wypowiedziała Janina Paradowska, kursy Ordyński został natychmiast skarcony przez prowadzącą: ?tu nie wygłaszamy takich uwag?. Jeśli nie tu, to gdzie? W pzpr?
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.